Het Noordbrabants Museum en het Provinciehuis: twee iconen van Den Bosch. Het ene gebouw trekt dagelijks bezoekers uit het hele land, in het andere worden belangrijke beslissingen genomen voor de provincie. Achter de schermen zorgen Arno Vorstenbosch en Henk van den Bersselaar ervoor dat de techniek hier blijft draaien en storingen snel worden opgelost. Al jaren trekken ze samen op bij Kuijpers in Den Bosch. Nog altijd hebben ze hetzelfde gevoel als toen ze jong waren: “Het voelt als hobbyen.”
Dat Henk en Arno nu verantwoordelijk zijn voor iconische gebouwen in Den Bosch, komt niet uit de lucht vallen. Samen hebben ze tientallen jaren ervaring in de techniek. “Ik ben begonnen in de montage en heb bij verschillende bedrijven gewerkt,” vertelt Henk. “Bij Immens (Het bedrijf Harry Immens 9000 werd in 2013 overgenomen door Kuijpers) heb ik mijn vlieguren gemaakt. Toen ik de overstap naar service maakte, moest ik even wennen. Maar inmiddels zou ik niet meer terug willen.”

Arno werd vroeg verliefd op de techniek. Zijn vader had een eigen installatiebedrijf. “Ik liep als kind al tussen de installaties rond,” vertelt hij. “Het was voor mij niet eens een keuze. Als jonge hulpmonteur had ik gelukkig een goede leermeester die me alles liet zien.
Van het riool tot het dak. Daardoor heb ik een brede basis gekregen en dat heb je in de service echt nodig.” Dertien jaar geleden kwamen ze samen bij Kuijpers terecht. Sindsdien werken ze vanuit Den Bosch voor klanten in de hele regio. Sommige gebouwen kennen ze zelfs al vanaf de bouw.
Zo komt Arno al sinds 2014 in het Noordbrabants Museum. Henk sprong er regelmatig bij wanneer dat nodig was. Toen Kuijpers begin dit jaar opnieuw het vertrouwen kreeg voor het onderhoud van het Noordbrabants Museum en daarnaast het Provinciehuis toevoegde, zag Arno meteen een rol voor Henk: “Henk, is dat niks voor jou?” Die hoefde niet lang na te denken. “Zo’n pand spreekt natuurlijk tot de verbeelding. Iedereen kent het. Ik heb wel meteen gezegd dat Arno dan mijn back-up moet zijn.” Het uiteindelijke doel? Een vertrouwd gezicht worden bij het Provinciehuis. “Zien doet werken,” zegt Henk. “Je wilt de klant volledig ontzorgen. De klik is er al, nu bouwen we verder aan de pandkennis. Dat kost tijd, maar dat maakt het juist interessant.”
Voor Arno draait service om meer dan het pand en de techniek. “Die gebouwen zijn mooi, maar de meeste voldoening haal ik uit het oplossen van storingen. Net dat stapje extra zetten wanneer het nodig is. Dan is het fijn dat er binnen Kuijpers wordt meegedacht of een planning haalbaar is of niet. Zo kun je je werk ook goed doen. ” Henk knikt. “En je krijgt er veel voor terug. Laatst zei een klant tegen me: ‘Gij bent hier altijd welkom.’ Daar doe je het voor.”
Dat werkplezier komt niet alleen door de klanten. Ook vrijheid en vertrouwen spelen een belangrijke rol. Arno: “Als je jezelf wilt ontwikkelen, krijg je daar alle ruimte voor. En zolang ik mijn kennis kan doorgeven aan jonge collega’s, zit ik hier op mijn plek.”
“Wij zijn niet gemaakt om vijf dagen per week binnen te zitten,” lacht Henk. “Laat ons maar met onze handen werken en klanten blij maken.” Of zoals Arno het zegt: “Hobbyen.”
Wil jij ook impact maken in Den Bosch? Bekijk dan deze vacature!